fbpx

Vårt mål er å forbedre kvaliteten i behandling og omsorg ved å utvikle og industrialisere helseløsninger i verdensklasse, gjennom våre medlemmer og økosystem.

Om Norway Health Tech

Norway Health Tech teller nærmere 270 medlemmer. Våre fokusområder er å legge til rette for FoU og industrisamarbeid mellom forsknings-, industri- og helsepersonell. Vi stimulerer og hjelper til med markedsdrevet innovasjon og legge til rette for kliniske studier, testing og verifikasjoner. Vi er med på forretningsutvikling og internasjonal skalering, blant annet gjennom å trekke investeringskapital til Norge. Og vi spiller en rolle i innovative anskaffelsesprosesser.

Vi har en visjon om å gjøre Norge til verdens beste arena for helseinnovasjon. Vi skal sørge for bedre helseløsninger for alle, gjennom spredning av innovative løsninger, samarbeid på tvers av sektorer og sørge for at medlemmene våre til enhver tid har de beste kontaktene og relasjonene til alle aktuelle interessenter i det globale økosystemet.

Vårt hovedmål er å forbedre kvaliteten i behandling og omsorg ved å industrialisere helseløsninger i det globale økosystemet. Vi tar sikte på å skape bærekraftige løsninger for de største globale helseutfordringene, ved å styrke konkurranseevnen og legge til rette for sterk vekst i norsk helseindustri og utvidet internasjonalt samarbeid.

Vi skal jobbe med å løse pasientbehov og skape helseløsninger ved å koble medlemmer og brukere med deres foretrukne partnere, slik at de kan få tak i de mest moderne og oppdaterte løsningen innen helsesektoren. Kanskje den viktigste delen av vårt arbeid er å gi tilgang til et stort kvalitetsnettverk, som representerer hele verdikjeden i det globale helseøkosystemet.

Enten du er en gründer, etablert organisasjon eller selskap – din suksess er vår suksess.

Employees

Katrine Halvorsrud

Finance Manager

katrine.halvorsrud@norwayhealthtech.com

Anita Moe Larsen

Head of Communication

aml@norwayhealthtech.com

Therese Eftevaag

Communication and Event Coordinator

therese.eftevaag@norwayhealthtech.com

Nana Melve

Communication & Event Coordinator

nana.melve@norwayhealthtech.com

Waqar Ahmed

Head of EU Programme

waqar.ahmed@norwayhealthtech.com

Sergio Ferreira

Project Manager – EU Team

sergio.ferreira@norwayhealthtech.com

Trine Radmann

Head of International Affairs

trine.radmann@norwayhealthtech.com

Mette K. Aastad

Project Manager Cross4Health

mka@norwayhealthtech.com

Claudia Marx

Project Administrator EU

cm@norwayhealthtech.com

Advisors

Dimitrii Rodionov

Advisor

Dmitrii.Rodionov@norwayhealthtech.com

Arnar Kristjansson

Advisor

arnar.kristjansson@norwayhealthtech.com

Therese Albinsson

Advisor

therese.albinsson@norwayhealthtech.com

Odd Arild Lehne

Advisor Innovation projects

oal@norwayhealthtech.com

Bent-Håkon Lauritzen

Advisor Market Development

bhl@norwayhealthtech.com

Herman Berg

Communication Advisor

herman.berg@norwayhealthtech.com

Bill Harris

Advisor

Bill.harris@norwayhealthtech.com

Board

Carl Christian Gilhuus-Moe

Chairman of the Board - Norway Health Tech

Erik Fosse

Professor and General Manager (Deputy Chairman of the Board Norway Health Tech) - The Intervention Centre (Oslo University Hospital)

Endre Sandvik

Head of digital strategy - Oslo kommune

Heidi Blengsli Aabel

CEO - Checkware

Malin Karlsson

Sr. Director & Head of OEM Bead Business - Thermo Fisher Scientific

Kari Kværner

CEO - C3 Centre for Connected Care

Kari Krogstad

CEO - Medistim

Asbjørn Lilletun

Administrerende direktør - Norinnova

Tom Skyrud

Special advisor - Norwegian Research Council

Kontakt oss

Norway Health Tech holder til tett på Universitetet i Oslo, Blindern og er en de av Forskningsparken. Den letteste måten å besøke oss på er å benytte seg av offentlig transport, venligst se nedenfor.

Kontakt oss: mail@norwayhealthtech.no 

 

T-bane

Hopp på linje 4, 5 or 6 mot vest. Gå av på enten Blindern stasjon eller Forskningsparken. Oslo Medtech holder til i Forkningsparken-bygningen mellom disse to stasjonene.

Trikk

Hopp på linje 18 og 19 mot Rikshospitalet. Gå av på stoppet Forskningsparken.

Bil

Forskningsparken er lett å komme seg til fra enten Ring 3 eller Ring 2 gjennom Oslo. Venligs følg skiltene mot Universitetet i Oslo.

Våre samarbeidspartnere